Alışveriş

Forum Bornova ve Park Bornova, İzmir’in en büyük alışveriş merkezleridir ve isimlerinden de anlaşılacağı üzere ilçede yer alır. Ev ürünleri, dinlenme ve eğlence bölümleri ile siz ziyaretçiler için büyük ve geniş fırsatlar sunan merkezler, yıl boyunca farklı ürün seçenekleriyle hem yöresel hem de uluslararası ürün yelpazelerine sahiptir. Sinema, bovling merkezleri gibi bir çok eğlence yerlerinin yanı sıra ‘outlet’ ürünlerinin de pazarlandığı farklı bölümlere sahip AVM’ler burada yoğunlaşmaktadır. Yerli ve yabancı bir çok ürünü, değişken fiyatlar ile Bornova’da bulmanız mümkündür.

Ayrıca, çevrede Pazar ve Çarşamba günleri kurulan semt pazarlarına da uğrayabilir ve hediyelik yiyecek ve giyecekler alabilirsiniz.

Bu bölgede farklı tipteki insanların da satıcı konumunda bulunduğunu varsayarak, alışverişlerinde pazarlık konusunu ön plana çıkarmanızı öneriririz.

Ayrıca, Bornova ilçesi turistlerin de yoğun olduğu bir yer olduğu için, hediyelik eşyalar, el yapımı çömlekler ve çiniler gibi bir çok ürünü edinebileceğiniz yerlerin merkezi sayılabilir. İzmir ve Bornova, güvenilir yerler olarak kabul edilse de, özellikle çarşı merkezlerinde yankesicilik olaylarına karşı tedbirli olmanızda fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here