Gece Hayatı

Bornova, gece hayatı bakımından pek çok alternatif sunan, önemli bir ilçedir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile sıcak havaların başlaması ve insanların kendini sokağa atması ile gece hayatı daha da bir özel hale gelmektedir. Sabah saatlerine kadar bir çok insanın, halen Kordon ve çevresinde gezindiğini, gün doğuşunu izlemek isteyen çiftlerin sabırsızlığını ve arkadaşları ile gecenin ardından kendine gelmeye çalışanların yemek yediği yerleri görebilirsniz. Bornova gece hayatı, Türkiye’de en rahat şekilde eğlenebileceğiniz, kimsenin sizi rahatsız edecek hareketlerde bulunmadığı, tıpkı Avrupai bir tarza sahip bir gelenekler silsilesinden oluşmaktadır. Bir çok insan kafelerde birşeyler içmeye ve sohbet etmeye dalmışken, özellikle haftasonları merkez bölgelerinde sabahın ilk ışıklarına kadar gezinen insanlara rastlayabilir ve rahat bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Modernleşme açısından ülkemizin en önde gelen yerlerinden biri haline gelmiş ilde, bir çok ünlü disko ve konser alanı bulunmaktadır. Ooze Venue, Sherwood Pub, Kafe pi ve Dungeon Bar gibi önemli mekanlara uğramayı ihmal etmemelisiniz.

Ooze Venue: İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Erzene Mahallesinin Kazım Karabekir Cd.’de bulunmaktadır. İlçenin en çok tercih edilen mekanlarından biridir. Buraya çok sayıda ünlü ses sanatçısı sahne almaktadır.

Sherwood Pub: İzmir’in Bornova ilçesindeki Kazımdirik Mh., Süvari Cd. üzerinde bulunmaktadır. Gün içerisinde bir şeyler yemek, içmek veya sohbet etmek için bir cafe olarak kullanılan, geceleri ise canlı müzik eşliğinde güzel vakitler geçirmek için tasarlanmıştır.

Kafe pi: İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Erzene Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesinde bulunur. Bu mekan gayet nezih hoş bir yer. Her zaman gidip oturup bir şeyler yeyip içebilirsiniz. Burada geç saatlere kadar gönlünüzce sohbet edebilirsiniz.

Dungeon Bar: İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Erzene Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesinde bulunur. Bu mekan daha çok Rock – Metal konserleri ile tanınır. Buraya giderseniz , güzel bir gece yaşarsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here